• DOLAR
  5,3343
  % 0,27
 • EURO
  6,1119
  % 0,53
 • ALTIN
  209,5348
  % 0,71
 • BIST
  93.616,45
  % 0,34
Hacettepe Üniversitesi Yüksek Lisans ve Doktora İlanı

Hacettepe Üniversitesi Yüksek Lisans ve Doktora İlanı

Hacettepe Üniversitesi Lisansüstü programlarına 2018-2019 Güz Yarıyılında öğrenci alım ilanını yayınladı.. Başvurular ONLİNE olarak 18.06.2018 tarihinde başlayıp 27.06.2018 tarihinde saat 17:00’de sona erecektir.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Başvuru yapılacak Anabilim Dalının ve Programın koşullarını sağlayan aday öğrenciler;

1. Başvuru için öncelikle “https://enstitu.hacettepe.edu.tr/aday.jsp” adresinde yer alan “Aday Öğrenci” girişinden sisteme üye olunması gereklidir. Üye olunduktan sonra  (“http://enstitu.hacettepe.edu.tr” adresinden) Aday Öğrenci Girişi‘ni tıklayınız.

2. Aday başvuru ekranında “Başvuru İşlemleri” linkinin altında “Başvur” butonunu tıklayarak başvurunun açılan Enstitüler listesinden Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün yanındaki seç butonunu tıklayınız.

3. Başvurmayı istediğiniz ana bilim dalının ilgili programın, adı ile düzeyini seçerek belirtiniz. (Örneğin: Sosyoloji/Yüksek Lisans Programı gibi)

4. Çevrim-içi ortamda başvuru işlemi tamamlandıktan sonra, Başvuru Dönem Listesinden ilgili başvuru seçilerek “Aday Kayıt ve Sınav Giriş Formu”nun iki nüsha çıktısı alınır.  (Bu belge ile sınava gelinmelidir.)

5. Adayların sistemden başvurusu onaylandığı anda, başvuru otomatik olarak kabul edilmiştir.

6. Onaydan Sonra adayların istenen belgeler ile birlikte sınav yerinde ve zamanında hazır bulunması gerekmektedir.

7.Sisteme yüklenen başvuru evrakları asıl ya da onaylı fotokopi olmalıdır. Başvurusunu tamamlayan aday öğrencinin “Aday Kayıt ve Sınav Giriş Formu” ve aşağıda yazılı olan belgeler ile sınav tarih ve saatinde sınav yerinde hazır bulunması gerekmektedir.

KONTENJANLAR:

Sosyal Bilimler Enstitüsü için TIKLAYINIZ.

Eğitim Bilimleri Enstitüsü için TIKLAYINIZ.

Sağlık Bilimleri Enstitüsü için TIKLAYINIZ.

Fen Bilimleri Enstitüsü için TIKLAYINIZ.

Başvuru sistemine giriş için TIKLAYINIZ.

Not : Genel Başarı Değerlendirme sonuçları 18 Temmuz 2018 tarihi  itibariyle https://enstitu.hacettepe.edu.tr/aday.jspadresinden kullanıcı adı ve parolası ile giriş yapılarak öğrenilebilir.