• DOLAR
  5,3343
  % 0,27
 • EURO
  6,1119
  % 0,53
 • ALTIN
  209,5348
  % 0,71
 • BIST
  93.616,45
  % 0,34
Özel Haber: Akademik Düşünce Enstitüsü Kuruldu

Özel Haber: Akademik Düşünce Enstitüsü Kuruldu

1.5 yıl önce akademikkaynak.com üzerinden yayın hayatına başlayan  ve bugün haber sitemizin de bağlı bulunduğu yüksek lisans ve doktora öğrencilerinden oluşan ekip, Samsun’da Akademik Düşünce Enstitüsü Derneğini kurdu.

Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Metin Öz, 1.5 önce akademikkaynak.com üzerinden şuan yine sitemizin genel yayın yöneticisi olan Kaan AKMAN’la birlikte başlattığımız devam eden süreçte şuan haber sitemizin editörü Yüksel Gürbüz’ün de katıldığı proje bugün Türkiye genelinde 60 araştırmacı ve uzman, 8 akademisyenin çalışmalarını yayınladığı bir platforma dönüştü. Bu dönemde sadece bilimsel faaliyette bulunmadık, köy okullarına kitap kampanyası etkinliğimizle 5 okula 700 kitap bağışladık. Bu etkinlik bize Türkiye genelinde faaliyet gösterebilecek bir oluşum olduğumuzu gösterdi. Bizde bu oluşumu sağlamak adına Akademik Düşünce Enstitüsü Derneğini kurduk ve bugün 7 farklı ilde il temsilcilerimizle çalışmalarımıza başladık dedi.

Enstitü Genel Sekreteri Kaan Akman ise, genel yayın yöneticiliğini yaptığı akademikkaynak.com adlı internet sitesinde 1.5 yılda 170 makale yayınlandığını ve bu makalelerin toplamda 470 bin kez okunduğunu söyledi. Bilimsel çalışmalarda bulunacak lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için yayın organlarının kılavuz olduğunu söyleyen AKMAN, dernek çalışmalarıyla da bilimsel çalışmaların destekleneceği ayrıca kongre, çalıştay gibi etkinliklerin projelerinin hazırlanma aşamasında olduğunu bu çalışmaların Bilimsel Yayınlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mesut Can Akçay’ın koordinatörlüğünde yürütüldüğünü söyledi.

Başkan ÖZ, güzel bir ekibiz herkesin üstlendiği bir sorumluluk var. Kısa süre içerisinde hem bilimsel çalışmalar alanında yapılacak projeleri hemde sosyal sorumluluk projelerini kamuoyuna duyuracağız. Bu konuda çalışmalarımıza destek vermek isteyen herkesin teklif ve önerilerine açığız diyerek görüşmeyi sonlandırdı.